  • 8KH2-0723-0250
8KH2-0723-0250
advertisement
Manufacturer No:
8KH2-0723-0250
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-8KH2-0723-0250
Package:
Axial
Datasheet:
8KH2-0723-0250
Description:
CABLE ASSY PCIE X8 F-M 250MM 1=1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8KH2-0723-0250
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Conductors
    98
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Cable Type
    Flat, Twin Axial
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Cable Length
    250mm
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Usage
    Internal
  • Connector Type A
    PCI Express, Plug
  • Connector Type B
    PCI Express, Receptacle
  • Cable Connectors
    PCIe x8
  • Length
    0.820' 250.00mm 9.843
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C