  • 8N4DV85BC-0025CDI
8N4DV85BC-0025CDI
advertisement
Manufacturer No:
8N4DV85BC-0025CDI
HK JDW NO:
668-8N4DV85BC-0025CDI
Package:
6-CLCC
Datasheet:
8N4DV85BC-0025CDI
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N4DV85BC 25MHz 25MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N4DV85BC-0025CDI Overview
It is enclosed in the 6-CLCC packaging along with the digital timer. 25MHz 25MHz sets the frequency of the programmable timer.It is used to pack in Tray case. It is recommended that you use mounting type Surface Mount.2.375V~2.625V is the voltage that can be supplied by the programmable timer.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 136mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N4DV85BC.
8N4DV85BC-0025CDI Features
Operate frequency at 25MHz 25MHz
Package / Case: Tray
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:136mA
8N4DV85BC-0025CDI Applications
  • Smart Key
  • “Heartbeat” Timers
  • Consumer Electronics
  • Periodic “Wake-Up” Call
  • Precision timing
  • Always On Systems
  • Intruder Detection
  • Battery-Powered Systems
  • Intruder Detection
  • Remote Sensors
Step5Bar-code shipping tag
8N4DV85BC-0025CDI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-CLCC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    FemtoClock® NG
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    25MHz 25MHz