  • 8N4SV75LC-0100CDI
8N4SV75LC-0100CDI
advertisement
Manufacturer No:
8N4SV75LC-0100CDI
HK JDW NO:
668-8N4SV75LC-0100CDI
Package:
6-CLCC
Datasheet:
8N4SV75LC-0100CDI
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N4SV75LC 100MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N4SV75LC-0100CDI Overview
6-CLCC comes in a package with the timer clock. This programmable timer has been set to 100MHz frequencies.It is used to pack in Tray case. It is recommended to mount the device as type Surface Mount.The programmable timer can supply a voltage of 2.375V~2.625V.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 136mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N4SV75LC.
8N4SV75LC-0100CDI Features
Operate frequency at 100MHz
Package / Case: Tray
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:136mA
8N4SV75LC-0100CDI Applications
  • Intruder Detection
  • Smart Key
  • Watchdog Timers
  • Remote current sensor
  • Delay circuits
  • Electric Vehicles
  • White Goods
  • Remote Sensors
  • Long Time One Shot
  • Energy Harvesting Systems
Step5Bar-code shipping tag
8N4SV75LC-0100CDI
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Voltage - Supply
    2.375V~2.625V
  • Frequency
    100MHz