  • 8N4SV76AC-0025CDI8
8N4SV76AC-0025CDI8
advertisement
Manufacturer No:
8N4SV76AC-0025CDI8
HK JDW NO:
668-8N4SV76AC-0025CDI8
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N4SV76AC 25MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N4SV76AC-0025CDI8 Overview
A 6-CLCC box encloses the digital timer. [0] is the frequency of the programmable timer.It is used to pack in Tape & Reel (TR) case. It is recommended to mount the device as type Surface Mount.The programmable timer can supply a voltage of 3.135V~3.465V. The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 140mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N4SV76AC.
8N4SV76AC-0025CDI8 Features
Operate frequency at 25MHz
Package / Case: Tape & Reel (TR)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:140mA
8N4SV76AC-0025CDI8 Applications
  • Car Door Handle circuit
  • Internet of Things (IoT)
  • Long Time One Shot
  • Remote current sensor
  • Building Automation
  • Low-Power Wireless
  • Tamper Detection
  • Sensor Node
  • Battery-Powered Systems
  • Domestic appliances
Step5Bar-code shipping tag
8N4SV76AC-0025CDI8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Frequency
    25MHz