  • 91-NWR28H-CRO
91-NWR28H-CRO
advertisement
Manufacturer No:
91-NWR28H-CRO
HK JDW NO:
894-91-NWR28H-CRO
Package:
Datasheet:
91-NWR28H-CRO
Description:
PMI .290" 28VDC HI-HAT PIN RED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
91-NWR28H-CRO
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2018
  • Series
    90
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    LED
  • Termination Style
    PC Pin
  • Panel Cutout Dimensions
    0.29 (7.37mm)
  • Voltage
    28V
  • Current
    16.5mA