  • 924227-28-33-I
924227-28-33-I
advertisement
Manufacturer No:
924227-28-33-I
HK JDW NO:
2-924227-28-33-I
Package:
Datasheet:
924227-28-33-I
Description:
929 Series 2 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 66 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
924227-28-33-I
    3 Weeks
  • Contact Plating
  • Series
    929
  • Published
    2004
  • Number of Positions
    66
    2
  • Gender
    Male
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Current Rating
    2.5A
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Length
    21.463mm
  • Length - Stack Height
    0.500 12.700mm
  • Length - Overall Pin
    0.845 21.463mm
  • Length - Post (Mating)
    0.235 5.969mm
  • Length - Tail
    0.110 2.800mm