  • 926581-01-12-EU
926581-01-12-EU
advertisement
Manufacturer No:
926581-01-12-EU
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-926581-01-12-EU
Package:
Datasheet:
926581-01-12-EU
Description:
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 12 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
926581-01-12-EU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    929
  • Published
    2004
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Male
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length
    24.511mm
  • Length - Stack Height
    0.400 10.160mm
  • Length - Overall Pin
    0.965 24.500mm
  • Length - Post (Mating)
    0.100 2.540mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.465 11.800mm