  • 930C2W1P5K-F
930C2W1P5K-F
advertisement
Manufacturer No:
930C2W1P5K-F
HK JDW NO:
192-930C2W1P5K-F
Datasheet:
930C2W1P5K-F
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
930C2W1P5K-F
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.614Diax1.260L 15.60mmx32.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 175
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    175V
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    26mOhm
  • Working Voltage
    250V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Length
    32mm