  • 951412-2062009-AR-TP
951412-2062009-AR-TP
advertisement
Manufacturer No:
951412-2062009-AR-TP
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-951412-2062009-AR-TP
Package:
Description:
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 12 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
951412-2062009-AR-TP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tube
  • Series
    951
  • Published
    2014
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Current Rating
    1A
  • Number of Contacts
    12
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Length
    17.2974mm
  • Length - Stack Height
    0.449 11.400mm
  • Length - Overall Pin
    0.681 17.300mm
  • Length - Post (Mating)
    0.232 5.900mm