  • 951460-2012009-AR-PT
951460-2012009-AR-PT
advertisement
Manufacturer No:
951460-2012009-AR-PT
HK JDW NO:
2-951460-2012009-AR-PT
Package:
Description:
951 Series 2 Rows Solder 0.079 2.00mm Tube Surface Mount 60 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
951460-2012009-AR-PT
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2014
  • Number of Positions
    60
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Current Rating
    1A
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Length
    15.3924mm
  • Length - Stack Height
    0.449 11.400mm
  • Length - Overall Pin
    0.606 15.400mm
  • Length - Post (Mating)
    0.157 4.000mm