  • 99M0111-12-54
99M0111-12-54
advertisement
Manufacturer No:
99M0111-12-54
HK JDW NO:
798-99M0111-12-54
Package:
Datasheet:
99M0111-12-54
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
99M0111-12-54
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    120°C
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    Green, Yellow Stripe
  • Conductor Strand
    37/0.0118
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.106 (2.69mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.008 0.20mm