  • 99M0111-14-3
99M0111-14-3
advertisement
Manufacturer No:
99M0111-14-3
HK JDW NO:
798-99M0111-14-3
Package:
Datasheet:
99M0111-14-3
Step5Bar-code shipping tag
99M0111-14-3
    Select All
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    Orange
  • Conductor Strand
    37/0.0098
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.093 (2.36mm)
  • Wire/Cable Diameter
    2.16 mm
  • Outside Diameter
    2.35204 mm
  • Wire/Cable Color
    Orange
  • Number of Strands
    37
  • Conductor Diameter
    1.778 mm
  • Strand Size
    31 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm
  • Insulation Thickness
    200μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Insulation Material
  • Operating Temperature
    120°C
  • Published
    2011
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C