  • 9C06031A2700FKHFT
9C06031A2700FKHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C06031A2700FKHFT
HK JDW NO:
898-9C06031A2700FKHFT
Datasheet:
9C06031A2700FKHFT
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 9C Series, Thick Film, 270Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9C06031A2700FKHFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm