  • ERJ-14NF1580U
ERJ-14NF1580U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-14NF1580U
HK JDW NO:
590-ERJ-14NF1580U
Datasheet:
ERJ-14NF1580U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 158Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13632
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-14NF1580U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    158Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    2.5mm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm