  • 9C06031A4753FKHFT
9C06031A4753FKHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C06031A4753FKHFT
HK JDW NO:
898-9C06031A4753FKHFT
Datasheet:
9C06031A4753FKHFT
Step5Bar-code shipping tag
9C06031A4753FKHFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    475kOhm