  • 9T04021A56R2DAHF3
9T04021A56R2DAHF3
advertisement
Manufacturer No:
9T04021A56R2DAHF3
HK JDW NO:
898-9T04021A56R2DAHF3
Datasheet:
9T04021A56R2DAHF3
Description:
RT Series, Thin Film, 56.2Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9T04021A56R2DAHF3
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56.2Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • Length
    1mm