  • 9T06031A1873FBHFT
9T06031A1873FBHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T06031A1873FBHFT
HK JDW NO:
898-9T06031A1873FBHFT
Datasheet:
9T06031A1873FBHFT
Description:
FIXED RESISTOR RT Series, Thin Film, 187kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9T06031A1873FBHFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    187kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm