  • 9T06031A5901DAHFT
9T06031A5901DAHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T06031A5901DAHFT
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-9T06031A5901DAHFT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
9T06031A5901DAHFT
Description:
RT Series, Thin Film, 5.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9T06031A5901DAHFT
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RT
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.9kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Case Code (Metric)
  • Height
    450μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm