  • 9T08052A1873CAHFT
9T08052A1873CAHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T08052A1873CAHFT
HK JDW NO:
898-9T08052A1873CAHFT
Datasheet:
9T08052A1873CAHFT
Description:
RT Series, Thin Film, 187kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9T08052A1873CAHFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    187kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm