  • 9T12062A1873DAHFT
9T12062A1873DAHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T12062A1873DAHFT
HK JDW NO:
898-9T12062A1873DAHFT
Datasheet:
9T12062A1873DAHFT
Description:
RT Series, Thin Film, 187kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9T12062A1873DAHFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.1mm
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    187kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W