  • A-TB500-OP23
A-TB500-OP23
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-OP23
Manufacturer:
Assmann WSW Components
HK JDW NO:
93-A-TB500-OP23
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.197 5.00mm 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Unshrouded Thermoplastic Brass
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-OP23
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Header, Male Pins, Unshrouded
  • Number of Positions
    23
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.079 2.00mm
  • Termination Style
    Solder
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A
  • Voltage - UL
    300V