  • A22RW-2AGT111
A22RW-2AGT111
advertisement
Manufacturer No:
A22RW-2AGT111
HK JDW NO:
607-A22RW-2AGT111
Description:
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V
Step5Bar-code shipping tag
A22RW-2AGT111
  • Depth Behind Flange
    46.80mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Circuit
    DPST-NO/NC
  • Switch Function
    On-Mom, Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    110VAC