  • A22W-2MR-T1-10
A22W-2MR-T1-10
advertisement
Manufacturer No:
A22W-2MR-T1-10
HK JDW NO:
607-A22W-2MR-T1-10
Description:
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
Step5Bar-code shipping tag
A22W-2MR-T1-10
  • Operating Temperature
    -20°C~55°C
  • Published
    2008
  • Feature
    Bezel - Round, Red Knob
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    110V
  • Body Length or Diameter
    34mm
  • Switch Function
    Off-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Illumination Voltage (Nominal)
    110VAC
  • Illumination Type, Color
    LED, Red
    Illuminated, LED
  • Index Angle
    90 deg
  • Depth Behind Flange
    54.70mm
  • Body Height
    48.8mm