  • A2C25S12M3-F
A2C25S12M3-F
advertisement
Manufacturer No:
A2C25S12M3-F
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-A2C25S12M3-F
Package:
Module
Datasheet:
A2C25S12M3-F
Description:
IGBT MOD 1200V 25A 197W ACEPACK2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A2C25S12M3-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 months ago)
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    A2C25S12
  • Configuration
    Three Phase Inverter with Brake
  • Power - Max
    197W
  • Input
    Three Phase Bridge Rectifier
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    100μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    25A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 25A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    1550pF @ 25V