  • A2S130-AA03-33
A2S130-AA03-33
advertisement
Manufacturer No:
A2S130-AA03-33
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-A2S130-AA03-33
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
EBM PAPST A2S130-AA03-33 AXIAL FAN, 130MM x 57MM, 230VAC, 260mA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A2S130-AA03-33
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -13~158°F -25°C~70°C
  • Series
    A2S130
  • Size / Dimension
    Round - 138.3mm Dia
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    5 Wire Leads
  • Power (Watts)
    39.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    39W
  • Current Rating (Amps)
    0.250A
  • Ingress Protection
    IP20
  • Current Rating
    310mA
  • Approval Agency
    CE, EAC
  • Operating Supply Voltage
    230V
  • RPM
    3250 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    380 CFM
  • Static Pressure
    0.482 in H2O (120.0 Pa)