  • A3PN015-2QNG68I
A3PN015-2QNG68I
advertisement
Manufacturer No:
A3PN015-2QNG68I
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-A3PN015-2QNG68I
Package:
68-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
A3PN015-2QNG68I
Description:
1.5V V FPGAs ProASIC3 nano Series 68-VFQFN Exposed Pad 1mA mA 0.4mm mm 68
Quantity:
In Stock : 9498
Step5Bar-code shipping tag
A3PN015-2QNG68I
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    68-VFQFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    68
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Series
    ProASIC3 nano
  • Published
    2009
  • Number of Terminations
    68
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    A3PN015
  • Number of Outputs
    49
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Power Supplies
    1.51.5/3.3V
  • Operating Supply Current
    1mA
  • Number of I/O
    49
  • Number of Gates
    15000
  • Max Frequency
    350MHz
  • Speed Grade
    2
  • Number of Registers
    384
  • Number of CLBs
    384
  • Number of Logic Cells
  • Height
    880μm
  • Length
    8mm
  • Width
    8mm