  • A768EB107M1ELAS036
A768EB107M1ELAS036
advertisement
Manufacturer No:
A768EB107M1ELAS036
HK JDW NO:
417-A768EB107M1ELAS036
Description:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 25V SMD
Step5Bar-code shipping tag
A768EB107M1ELAS036
  • Surface Mount Land Size
    0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    A768
  • Size / Dimension
    0.248" Dia (6.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    100 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    36mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    62.75 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.255 A @ 100 kHz