  • AA0201FR-0719R6L
AA0201FR-0719R6L
advertisement
Manufacturer No:
AA0201FR-0719R6L
HK JDW NO:
898-AA0201FR-0719R6L
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
AA0201FR-0719R6L
Description:
AA Series, Thick Film, 19.6Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA0201FR-0719R6L
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    19.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height
    254μm
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm