  • AA0805FR-0747RL
AA0805FR-0747RL
advertisement
Manufacturer No:
AA0805FR-0747RL
HK JDW NO:
898-AA0805FR-0747RL
Datasheet:
AA0805FR-0747RL
Description:
AA Series, Thick Film, 47Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA0805FR-0747RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm