  • AA1218JK-073R6L
AA1218JK-073R6L
advertisement
Manufacturer No:
AA1218JK-073R6L
HK JDW NO:
898-AA1218JK-073R6L
Datasheet:
AA1218JK-073R6L
Step5Bar-code shipping tag
AA1218JK-073R6L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.181W 3.10mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.6Ohm
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm