  • AA15T051515C
AA15T051515C
advertisement
Manufacturer No:
AA15T051515C
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-AA15T051515C
Package:
Datasheet:
AA15T051515C
Description:
Quantity:
In Stock : 5655
Step5Bar-code shipping tag
AA15T051515C
    Select All
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    2A 150mA 150mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Current - Output 1
    2A
  • Voltage - Output 3
    -15V
  • Max Output Power
    15W
  • Minimum Load Required
    No
  • Current - Output 2
    150mA
  • Current - Output 3
    -150mA
  • Height
    23.3mm
  • Length
    96mm
  • Width
    54mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AA15T (15W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    2.91Lx2.13W x 0.77 H 74.0mmx54.0mmx19.5mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W