  • AA2512JK-0775KL
AA2512JK-0775KL
advertisement
Manufacturer No:
AA2512JK-0775KL
HK JDW NO:
898-AA2512JK-0775KL
Datasheet:
AA2512JK-0775KL
Description:
AA Series, Thick Film, 75kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA2512JK-0775KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    75kOhm
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm