  • AA2512JK-07820KL
AA2512JK-07820KL
advertisement
Manufacturer No:
AA2512JK-07820KL
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AA2512JK-07820KL
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
AA2512JK-07820KL
Description:
AA Series, Thick Film, 820kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AA2512JK-07820KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AA
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm