  • AC01000002200JA100
AC01000002200JA100
advertisement
Manufacturer No:
AC01000002200JA100
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-AC01000002200JA100
Package:
Axial
Description:
220Ohms, 1W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 6610
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AC01000002200JA100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    AC
  • Size / Dimension
    0.169Diax0.433L 4.30mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    100/ +180ppm/°C
  • Resistance
    220Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    15V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    4.3mm
  • Length
    11mm