  • AC05000004700JAC00
AC05000004700JAC00
advertisement
Manufacturer No:
AC05000004700JAC00
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-AC05000004700JAC00
Package:
Axial
Description:
Quantity:
In Stock : 4436
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AC05000004700JAC00
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Axial
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Weight
    1.900013g
  • Operating Temperature
    -40°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.295Diax0.709L 7.50mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    -10/ -80ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Voltage - Rated DC
    48V
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    7.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    7.49mm