  • AC0805FR-07845RL
AC0805FR-07845RL
advertisement
Manufacturer No:
AC0805FR-07845RL
HK JDW NO:
898-AC0805FR-07845RL
Datasheet:
AC0805FR-07845RL
Description:
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 845Ohm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 20317
Step5Bar-code shipping tag
AC0805FR-07845RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    845Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm