  • AC2512FK-07887KL
AC2512FK-07887KL
advertisement
Manufacturer No:
AC2512FK-07887KL
HK JDW NO:
898-AC2512FK-07887KL
Datasheet:
AC2512FK-07887KL
Description:
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 887kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AC2512FK-07887KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    887kOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm