  • ACAG0801-2450-T
ACAG0801-2450-T
advertisement
Manufacturer No:
ACAG0801-2450-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACAG0801-2450-T
Package:
Datasheet:
ACAG0801-2450-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACAG0801-2450-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    ACAG
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
  • Gain
    7.29dBi
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.45GHz
  • Height (Max)
    0.039 1.00mm