  • ACASN1002A1002P1AT
ACASN1002A1002P1AT
advertisement
Manufacturer No:
ACASN1002A1002P1AT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-ACASN1002A1002P1AT
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACASN1002A1002P1AT
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.25%
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Convex
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    150mW
  • Number of Resistors
    2
  • Length
    1.6mm