  • ACM-0603-121-T
ACM-0603-121-T
advertisement
Manufacturer No:
ACM-0603-121-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACM-0603-121-T
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
ACM-0603-121-T
Description:
CMC 500MA 2LN 120 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACM-0603-121-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    ACM-0603
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Impedance
    120Ohm
  • Current
    500mA
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    175mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    120Ohms @ 100MHz
  • Height
    1.1938mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    838.2μm
  • Height (Max)
    0.047 1.20mm