  • ACM2012-201-2P-T002
ACM2012-201-2P-T002
advertisement
Manufacturer No:
ACM2012-201-2P-T002
HK JDW NO:
769-ACM2012-201-2P-T002
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
CMC 350MA 2LN 200 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACM2012-201-2P-T002
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.4mm
  • Current Rating
    350mA
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    200Ohm
  • Current
    350mA
  • Max DC Current
    350mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    350mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    250mOhm
  • Impedance @ Frequency
    200Ohm @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    1.2954mm