  • ACM2012H-900-2P-T00
ACM2012H-900-2P-T00
advertisement
Manufacturer No:
ACM2012H-900-2P-T00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM2012H-900-2P-T00
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
Common Mode Chokes / Filters 2012 90ohms 2-Line 2012
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACM2012H-900-2P-T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Series
    ACM-H
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.4mm
  • Current Rating
    300mA
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    90Ohm
  • Current
    300mA
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.3mm