  • ACM4520V-421-2P-TL00
ACM4520V-421-2P-TL00
advertisement
Manufacturer No:
ACM4520V-421-2P-TL00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM4520V-421-2P-TL00
Description:
CMC 1.4A 2LN 420OHM SMD AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
ACM4520V-421-2P-TL00
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    ACM-V
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.177W 4.70mmx4.50mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    55mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.4A
  • Impedance @ Frequency
    420Ohm @ 100MHz
  • Height
    2.0066mm