  • ACML-0402HC-110-T
ACML-0402HC-110-T
advertisement
Manufacturer No:
ACML-0402HC-110-T
HK JDW NO:
5-ACML-0402HC-110-T
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ACML-0402HC-110-T
Description:
FERRITE BEAD 11 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
ACML-0402HC-110-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Series
    ACML-HC
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    11Ohm
  • Max DC Current
    2A
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    50mOhm
  • Impedance @ Frequency
    11Ohm @ 100MHz