  • ACML-0805-102-T
ACML-0805-102-T
advertisement
Manufacturer No:
ACML-0805-102-T
HK JDW NO:
5-ACML-0805-102-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ACML-0805-102-T
Description:
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Step5Bar-code shipping tag
ACML-0805-102-T
  • Max DC Current
    300mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    450mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    1kOhms @ 100MHz
  • Height
    1.0414mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Height (Max)
    0.041 1.05mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Channels
    1
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm