  • ACML-0805-202-T
ACML-0805-202-T
advertisement
Manufacturer No:
ACML-0805-202-T
HK JDW NO:
5-ACML-0805-202-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ACML-0805-202-T
Description:
FERRITE CHIP 2000 OHM 200MA SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACML-0805-202-T
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    200mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    50MHz
  • Impedance
    2kOhm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    800mOhm
  • Impedance @ Frequency
    2kOhm @ 50MHz
  • Height
    1.0414mm
  • Length
    2mm