  • ADNB064-15-1PM-C
ADNB064-15-1PM-C
advertisement
Manufacturer No:
ADNB064-15-1PM-C
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-ADNB064-15-1PM-C
Package:
Datasheet:
ADNB064-15-1PM-C
Description:
Quantity:
In Stock : 7
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ADNB064-15-1PM-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Published
    2016
  • Series
    ADNB-C (96W)
  • Size / Dimension
    3.90Lx2.17W x 3.54 H 99.0mmx55.0mmx90.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    96W
  • Max Power Dissipation
    96W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, UR, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Max Output Current
    6.4A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Max Voltage Rating (AC)
    264V
  • Current - Output (Max)
    6.4A
  • Voltage - Input
    88V~264VAC
  • Output Power
    96W
  • Current - Output 1
    6.4A
  • Max Output Power
    96W
  • Minimum Load Required
    No
  • Min Input Voltage (AC)
    88V
  • Height
    89.916mm
  • Length
    99.06mm
  • Width
    55.118mm