  • ADP2139CB-2.8EVALZ
ADP2139CB-2.8EVALZ
advertisement
Manufacturer No:
ADP2139CB-2.8EVALZ
HK JDW NO:
84-ADP2139CB-2.8EVALZ
Package:
Module
Description:
ANALOG DEVICES ADP2139CB-2.8EVALZEvaluation Board for ADP2139, 2.8V, 800 mA, 3 MHz, Step-Down, DC to DC Converter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ADP2139CB-2.8EVALZ
  • Package / Case
    Module
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    ADP2139
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Voltage - Input
    2.3V~5.5V
  • Current - Output
    800mA
  • Voltage - Output
    2.8V
  • Frequency - Switching
    3MHz