  • LM5145EVM-HD-20A
LM5145EVM-HD-20A
advertisement
Manufacturer No:
LM5145EVM-HD-20A
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LM5145EVM-HD-20A
Package:
Datasheet:
LM5145EVM-HD-20A
Description:
EVAL BOARD FOR LM5145
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM5145EVM-HD-20A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    LM5145
  • Voltage - Input
    24V~72V
  • Current - Output
    20A
  • Voltage - Output
    5V
  • Frequency - Switching
    220kHz