  • LM2853-1.8EVAL/NOPB
LM2853-1.8EVAL/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM2853-1.8EVAL/NOPB
Manufacturer:
HK JDW NO:
815-LM2853-1.8EVAL/NOPB
Package:
Module
Description:
BOARD EVAL FOR LM2853-1.8
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LM2853-1.8EVAL/NOPB
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Series
    SIMPLE SWITCHER®
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input
    3V~5.5V
  • Current - Output
    3A
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Frequency - Switching
    550kHz